Senaste resultat

Antal: 187


Sö 2022-08-07

Nr Grupp Tid Lag Resultat Plats Anm
130 P11K 17:15 RoPS SIninen - Tervarit 11 Musta 1-0 Tekonurmi TN1 A-FINAL
129 P11K 17:15 Haupa P12 - FC Raahe Punainen 1-3 Tekonurmi TN2 B-FINAL
131 P11K 17:15 Ajax P11 Valkoinen - Haupa P1011 Keltainen 2-1 Nurmi N4 Sijoitus ottelu
163 P10K-1 17:15 Pallokarhut 12 Musta - Haupa P12 Keltainen 0-2 Nurmi N3
165 P10K-1 17:15 GBK vit - Tervarit 12 Musta 2-1 Nurmi N1
40 P12H 16:30 Kpv/Valkoinen - Lipk 1011 Musta 1-0 Tekonurmi TN1 A-FINAL
39 P12H 16:30 Tervarit 10 Punainen - Kpv/Vihreä 0-3 Tekonurmi TN2 B-FINAL
36 P10H 16:30 Haupa P12 Musta - Ajax P12 Sininen 2-0 Nurmi N5B Sijoitus ottelu
34 P10H 16:30 Oulaisten Huima - Tervarit 12 Punainen 0-2 Nurmi N3 A-FINAL
32 P10H 16:30 RoPS P12 Musta - GBK röd 2-1 Nurmi N5A C-FINAL
33 P10H 16:30 Tervarit 12 Valkoinen - Haupa P12 Vihreä 1-2 Nurmi N4 B-FINAL
35 P10H 16:30 Pallokarhut 1213 Punainen - OHF P11-12 Sininen 1-2 Nurmi N2 Sijoitus ottelu
31 P10H 16:30 Lafk P12 - RoPS P12 Valkoinen 5-6 (2-2) (STR) Nurmi N1 D-FINAL
330 P8H-1 16:30 Tervarit 14 Valkoinen - Limingan Pallokarhut 3-0 Halli H4
333 P8H-1 16:30 Tervarit 14 Keltainen - Ajax P14 Keltainen 8-2 Halli H3
332 P8H-1 16:30 FC Raahe Musta - Ajax P14 Musta 8-1 Halli H2
37 P12H 15:45 Ospa P1011 - PonPa P101112 5-0 Tekonurmi TN1 D-FINAL
38 P12H 15:45 Kaustisen Pohjan-Veikot - Lievestuoreen Kisa P10 0-2 Tekonurmi TN2 C-FINAL
42 P12H 15:45 IK punainen - IK musta 0-0 Nurmi N5B Sijoitus ottelu
166 P10K-1 15:45 Ospa P1213 - GBK vit 0-8 Nurmi N2
41 P12H 15:45 FC Ylivieska - Tervarit 10 Valkoinen 3-0 Nurmi N5A Sijoitus ottelu
168 P10K-1 15:45 Tervarit 12 Musta - Pallokarhut 12 Musta 3-1 Nurmi N3
167 P10K-1 15:45 RoPS P12 Sininen - Haupa P12 Keltainen 1-1 Nurmi N1
383 P7H-1 15:30 Ajax T15 sininen - Ajax P15 Musta 0-10 Halli H4
384 P7H-1 15:30 Tervarit 15 Keltainen - Ajax P15 Sininen 4-2 Halli H3
382 P7H-1 15:30 Tervarit 15 Valkoinen - Fc raahe p7 3-1 Halli H1
142 P11K-1 15:00 FC Raahe Punainen - Tervarit 11 Musta 1-4 Tekonurmi TN1
144 P11K-1 15:00 RoPS SIninen - Haupa P1011 Keltainen 3-0 Tekonurmi TN2
143 P11K-1 15:00 Haupa P12 - Ajax P11 Valkoinen 6-0 Nurmi N5A
99 P11H 15:00 RoPS Musta - ONS11 2-0 Nurmi N3 A-FINAL
91 P11H 15:00 FC Raahe Valkoinen - Lafk P11 1-3 Nurmi N1 B-FINAL
100 P11H 15:00 OHF P11 Musta - RoPS Valkoinen 2-0 Nurmi N4 A-Plac. 3-4
92 P11H 15:00 Lapa-95 - Haupa P1011 Vihreä 0-3 Nurmi N2 B-Plac. 3-4
358 P8K-1 14:30 Tervarit 14 Punainen - Limingan Pallokarhut 6-2 Halli H3
159 P10K-1 14:15 Ajax P12 Valkoinen - Pallokarhut 12 Musta 2-3 Nurmi N3
158 P10K-1 14:15 Ospa P1213 - RoPS P12 Sininen 0-1 Nurmi N1
326 P8H-1 14:00 Limingan Pallokarhut - FC Raahe Musta 0-4 Halli H4
145 P11K-1 13:30 FC Raahe Punainen - Haupa P12 0-1 Nurmi N5B
72 P12H-2 13:30 Tervarit 10 Valkoinen - PonPa P101112 0-2 Tekonurmi TN2
57 P12H-1 13:30 Tervarit 10 Punainen - Ospa P1011 1-1 Tekonurmi TN1
146 P11K-1 13:30 Ajax P11 Valkoinen - Haupa P1011 Keltainen 4-1 Nurmi N5A
75 P11H 13:30 Ajax P11 Musta - Lievestuoreen Kisa P11/12 2-1 Nurmi N3 D-FINAL
76 P11H 13:30 OLS 12 Etelä - Ajax P11 Sininen 0-3 Nurmi N4 D-Plac. 3-4
83 P11H 13:30 Tervarit 11 Valkoinen - FC Ylivieska 0-5 Nurmi N2 C-FINAL
84 P11H 13:30 Tervarit 11 Punainen - Lipk 1011 Punainen 3-2 Nurmi N1 C-Plac. 3-4
401 P7K-1 13:30 Haupa P15 Keltainen - Tervarit 15 Punainen 3-3 Halli H4
323 P8H-1 13:00 FC Raahe Musta - Tervarit 14 Sininen 4-1 Halli H1
325 P8H-1 13:00 Tervarit 14 Keltainen - Tervarit 14 Valkoinen 4-2 Halli H3
324 P8H-1 13:00 Ajax P14 Musta - FC Raahe Valkoinen 2-6 Halli H2
71 P12H-2 12:45 IK punainen - Lievestuoreen Kisa P10 1-2 Tekonurmi TN2
30 P10H-2 12:45 Tervarit 12 Punainen - RoPS P12 Valkoinen 3-2 Nurmi N5B
28 P10H-2 12:45 GBK röd - OHF P11-12 Sininen 4-1 Nurmi N4
70 P12H-2 12:45 Kpv/Vihreä - Lipk 1011 Musta 0-0 Tekonurmi TN1
29 P10H-2 12:45 Ajax P12 Sininen - Haupa P12 Vihreä 0-6 Nurmi N5A
15 P10H-1 12:45 Tervarit 12 Valkoinen - RoPS P12 Musta 3-1 Nurmi N3
13 P10H-1 12:45 Lafk P12 - Pallokarhut 1213 Punainen 6-0 Nurmi N2
14 P10H-1 12:45 Haupa P12 Musta - Oulaisten Huima 0-3 Nurmi N1
399 P7K-1 12:30 Tervarit 15 Punainen - Ajax T15 valkoinen 5-0 Halli H3
398 P7K-1 12:30 Fc raahe p7 - Haupa P15 Keltainen 2-1 Halli H2
55 P12H-1 12:00 IK musta - Kpv/Valkoinen 1-6 Tekonurmi TN1
56 P12H-1 12:00 FC Ylivieska - Kaustisen Pohjan-Veikot 0-0 Tekonurmi TN2
160 P10K-1 12:00 Tervarit 12 Musta - Ospa P1213 2-0 Nurmi N5B
98 P11H 12:00 ONS11 - RoPS Valkoinen 1-0 Nurmi N3 A-Semifinal 2
147 P11K-1 12:00 Tervarit 11 Musta - RoPS SIninen 2-3 Nurmi N5A
97 P11H 12:00 OHF P11 Musta - RoPS Musta 0-3 Nurmi N4 A-Semifinal 1
90 P11H 12:00 Haupa P1011 Vihreä - Lafk P11 1-8 Nurmi N2 B-Semifinal 2
89 P11H 12:00 FC Raahe Valkoinen - Lapa-95 7-6 Nurmi N1 B-Semifinal 1
381 P7H-1 12:00 Ajax P15 Musta - Haupa P15 Vihreä 4-1 Halli H3
379 P7H-1 12:00 Ajax T15 sininen - Tervarit 15 Valkoinen 3-5 Halli H1
378 P7H-1 11:30 Haupa P15 Vihreä - Ajax P15 Sininen 6-3 Halli H3
377 P7H-1 11:30 Ajax P15 Musta - Fc raahe p7 5-0 Halli H4
393 P7K-1 11:30 Ajax P15 Valkoinen - Haupa P15 Keltainen 1-4 Halli H2
391 P7K-1 11:30 Tervarit 15 Punainen - Fc raahe p7 1-2 Halli H1
27 P10H-2 11:15 RoPS P12 Valkoinen - Haupa P12 Vihreä 2-2 Nurmi N5B
65 P12H-2 11:15 Tervarit 10 Valkoinen - Lipk 1011 Musta 0-2 Tekonurmi TN2
64 P12H-2 11:15 Lievestuoreen Kisa P10 - Kpv/Vihreä 1-2 Tekonurmi TN1
26 P10H-2 11:15 OHF P11-12 Sininen - Ajax P12 Sininen 3-3 Nurmi N5A
12 P10H-1 11:15 RoPS P12 Musta - Oulaisten Huima 1-3 Nurmi N3
25 P10H-2 11:15 GBK röd - Tervarit 12 Punainen 1-5 Nurmi N4
11 P10H-1 11:15 Pallokarhut 1213 Punainen - Haupa P12 Musta 4-3 Nurmi N2
10 P10H-1 11:15 Lafk P12 - Tervarit 12 Valkoinen 2-4 Nurmi N1
352 P8K-1 11:00 Ajax P14 Valkoinen - Haupa P14 Keltainen 5-0 Halli H2
350 P8K-1 11:00 Ajax P14 Sininen - Limingan Pallokarhut 5-0 Halli H4
353 P8K-1 11:00 OLS 14 Kelta-Sininen - Tervarit 14 Punainen 4-7 Halli H3
397 P7K-1 10:30 Ajax P15 Valkoinen - Tervarit 15 Musta 1-2 Halli H2
73 P11H 10:30 Ajax P11 Musta - OLS 12 Etelä 3-0 Nurmi N1 D-Semifinal 1
74 P11H 10:30 Ajax P11 Sininen - Lievestuoreen Kisa P11/12 1-2 Nurmi N2
387 P7H-1 10:30 Ajax P15 Sininen - Tervarit 15 Valkoinen 3-4 Halli H3
53 P12H-1 10:30 Kpv/Valkoinen - FC Ylivieska 1-0 Tekonurmi TN2
54 P12H-1 10:30 Ospa P1011 - Kaustisen Pohjan-Veikot 2-0 Tekonurmi TN1
162 P10K-1 10:30 RoPS P12 Sininen - GBK vit 1-4 Nurmi N5B
161 P10K-1 10:30 Haupa P12 Keltainen - Ajax P12 Valkoinen 6-1 Nurmi N5A
81 P11H 10:30 Tervarit 11 Valkoinen - Tervarit 11 Punainen 3-2 Nurmi N3 C-Semifinal 1
82 P11H 10:30 FC Ylivieska - Lipk 1011 Punainen 9-0 Nurmi N4 C-Semifinal 2
346 P8K-1 10:00 Haupa P14 Keltainen - Ajax P14 Sininen 2-5 Halli H4
348 P8K-1 10:00 Limingan Pallokarhut - Ajax P14 Valkoinen 2-6 Halli H2
347 P8K-1 10:00 Tervarit 14 Punainen - FC Raahe Punainen 4-3 Halli H3
164 P10K-1 09:45 Ajax P12 Valkoinen - RoPS P12 Sininen 0-5 Nurmi N1
66 P12H-2 09:45 IK punainen - PonPa P101112 0-0 Tekonurmi TN2
52 P12H-1 09:45 IK musta - Tervarit 10 Punainen 1-6 Tekonurmi TN1

Lö 2022-08-06

Nr Grupp Tid Lag Resultat Plats Anm
49 P12H-1 18:00 Kaustisen Pohjan-Veikot - IK musta 4-1 Tekonurmi TN1
153 P10K-1 18:00 Ospa P1213 - Pallokarhut 12 Musta 0-3 Nurmi N5A
127 P11H-4 18:00 RoPS Valkoinen - Lipk 1011 Punainen 4-1 Nurmi N3
121 P11H-3 18:00 Tervarit 11 Punainen - RoPS Musta 0-8 Nurmi N1
122 P11H-3 18:00 Lapa-95 - Ajax P11 Sininen 1-0 Nurmi N4
51 P12H-1 18:00 FC Ylivieska - Ospa P1011 2-2 Tekonurmi TN2
128 P11H-4 18:00 Lievestuoreen Kisa P11/12 - Lafk P11 0-6 Nurmi N2
69 P12H-2 17:15 PonPa P101112 - Lievestuoreen Kisa P10 1-3 Tekonurmi TN2
138 P11K-1 17:15 Haupa P12 - RoPS SIninen 1-3 Nurmi N5B
116 P11H-2 17:15 Haupa P1011 Vihreä - FC Ylivieska 1-3 Nurmi N4
68 P12H-2 17:15 Lipk 1011 Musta - IK punainen 2-0 Tekonurmi TN1
156 P10K-1 17:15 Pallokarhut 12 Musta - GBK vit 1-10 Nurmi N5A
115 P11H-2 17:15 ONS11 - OLS 12 Etelä 6-0 Nurmi N3
110 P11H-1 17:15 FC Raahe Valkoinen - Ajax P11 Musta 1-1 Nurmi N2
109 P11H-1 17:15 Tervarit 11 Valkoinen - OHF P11 Musta 2-3 Nurmi N1
47 P12H-1 16:30 Tervarit 10 Punainen - Kaustisen Pohjan-Veikot 3-0 Tekonurmi TN1
125 P11H-4 16:30 Lipk 1011 Punainen - Lafk P11 0-4 Nurmi N5A
46 P12H-1 16:30 IK musta - FC Ylivieska 1-2 Tekonurmi TN2
126 P11H-4 16:30 RoPS Valkoinen - Lievestuoreen Kisa P11/12 0-0 Nurmi N5B
22 P10H-2 16:30 Haupa P12 Vihreä - GBK röd 6-1 Nurmi N4
9 P10H-1 16:30 Haupa P12 Musta - RoPS P12 Musta 2-5 Nurmi N3
120 P11H-3 16:30 Tervarit 11 Punainen - Lapa-95 2-4 Nurmi N2
119 P11H-3 16:30 RoPS Musta - Ajax P11 Sininen 5-0 Nurmi N1
62 P12H-2 15:45 Tervarit 10 Valkoinen - Lievestuoreen Kisa P10 1-4 Tekonurmi TN1
63 P12H-2 15:45 Lipk 1011 Musta - PonPa P101112 3-0 Tekonurmi TN2
24 P10H-2 15:45 Ajax P12 Sininen - RoPS P12 Valkoinen 0-6 Nurmi N5B
154 P10K-1 15:45 RoPS P12 Sininen - Tervarit 12 Musta 0-4 Nurmi N4
23 P10H-2 15:45 Tervarit 12 Punainen - OHF P11-12 Sininen 6-0 Nurmi N5A
155 P10K-1 15:45 Ajax P12 Valkoinen - Ospa P1213 2-2 Nurmi N3
8 P10H-1 15:45 Tervarit 12 Valkoinen - Pallokarhut 1213 Punainen 6-0 Nurmi N2
7 P10H-1 15:45 Oulaisten Huima - Lafk P12 2-2 Nurmi N1
48 P12H-1 15:00 Kpv/Valkoinen - Ospa P1011 2-1 Tekonurmi TN1
140 P11K-1 15:00 Tervarit 11 Musta - Haupa P12 2-1 Tekonurmi TN2
114 P11H-2 15:00 ONS11 - Haupa P1011 Vihreä 0-2 Nurmi N4
108 P11H-1 15:00 Tervarit 11 Valkoinen - FC Raahe Valkoinen 0-1 Nurmi N2
139 P11K-1 15:00 Haupa P1011 Keltainen - FC Raahe Punainen 0-6 Nurmi N5A
113 P11H-2 15:00 OLS 12 Etelä - FC Ylivieska 2-8 Nurmi N3
107 P11H-1 15:00 OHF P11 Musta - Ajax P11 Musta 4-0 Nurmi N1
274 P9K-1 15:00 Ajax P13 Sininen - Tervarit 13 Punainen 1-5 Halli H1
310 P9H-2 14:30 Ajax P13 Keltainen - Pallokarhut 1213 Valkoinen 7-1 Halli H1
141 P11K-1 14:15 Ajax P11 Valkoinen - RoPS SIninen 1-2 Tekonurmi TN2
61 P12H-2 14:15 Kpv/Vihreä - IK punainen 7-0 Tekonurmi TN1
152 P10K-1 14:15 GBK vit - Haupa P12 Keltainen 8-0 Nurmi N1
294 P9H-1 14:00 Tervarit 13 Valkoinen - OHF P12 Valkoinen 5-2 Halli H1
60 P12H-2 13:30 Lievestuoreen Kisa P10 - Lipk 1011 Musta 1-2 Tekonurmi TN2
123 P11H-4 13:30 Lievestuoreen Kisa P11/12 - Lipk 1011 Punainen 0-2 Nurmi N3
59 P12H-2 13:30 PonPa P101112 - Kpv/Vihreä 0-12 Tekonurmi TN1
118 P11H-3 13:30 Ajax P11 Sininen - Tervarit 11 Punainen 0-1 Nurmi N1
124 P11H-4 13:30 Lafk P11 - RoPS Valkoinen 0-1 Nurmi N4
117 P11H-3 13:30 Lapa-95 - RoPS Musta 0-5 Nurmi N2
185 P6H-2 13:30 Tervarit 16 Valkoinen - Haupa P16 Vihreä 6-2 Halli H3
178 P6H-1 13:30 Haupa P16 Keltainen - Tervarit 16 Musta 7-2 Halli H1
291 P9H-1 13:00 Tervarit 13 Valkoinen - Haupa P13 Vihreä 4-3 Halli H1
2 P10H-1 12:45 RoPS P12 Musta - Lafk P12 2-1 Nurmi N5B
17 P10H-2 12:45 RoPS P12 Valkoinen - GBK röd 1-1 Nurmi N4
44 P12H-1 12:45 Ospa P1011 - IK musta 2-2 Tekonurmi TN1
58 P12H-2 12:45 IK punainen - Tervarit 10 Valkoinen 0-0 Tekonurmi TN2
134 P11K-1 12:45 RoPS SIninen - FC Raahe Punainen 1-0 Nurmi N5A
149 P10K-1 12:45 Haupa P12 Keltainen - Ospa P1213 4-0 Nurmi N2
148 P10K-1 12:45 GBK vit - Ajax P12 Valkoinen 13-0 Nurmi N1
150 P10K-1 12:45 Pallokarhut 12 Musta - RoPS P12 Sininen 0-3 Nurmi N3
171 P6H-1 12:30 Tervarit 16 Punainen - Ajax P16 Sininen 10-2 Halli H1
21 P10H-2 12:00 OHF P11-12 Sininen - RoPS P12 Valkoinen 1-1 Nurmi N5B
5 P10H-1 12:00 Tervarit 12 Valkoinen - Oulaisten Huima 0-4 Nurmi N2
19 P10H-2 12:00 GBK röd - Ajax P12 Sininen 7-2 Nurmi N4
176 P6H-1 12:00 Tervarit 16 Musta - Ajax P16 Sininen 5-4 Halli H1
20 P10H-2 12:00 Tervarit 12 Punainen - Haupa P12 Vihreä 2-1 Nurmi N5A
43 P12H-1 12:00 FC Ylivieska - Tervarit 10 Punainen 0-1 Tekonurmi TN2
6 P10H-1 12:00 Pallokarhut 1213 Punainen - RoPS P12 Musta 0-7 Nurmi N3
45 P12H-1 12:00 Kaustisen Pohjan-Veikot - Kpv/Valkoinen 1-0 Tekonurmi TN1
4 P10H-1 12:00 Lafk P12 - Haupa P12 Musta 4-4 Nurmi N1
135 P11K-1 11:15 Haupa P1011 Keltainen - Haupa P12 0-5 Tekonurmi TN2
105 P11H-1 11:15 FC Raahe Valkoinen - OHF P11 Musta 1-1 Nurmi N1
111 P11H-2 11:15 Haupa P1011 Vihreä - OLS 12 Etelä 3-0 Nurmi N3
133 P11K-1 11:15 Ajax P11 Valkoinen - Tervarit 11 Musta 0-2 Tekonurmi TN1
112 P11H-2 11:15 FC Ylivieska - ONS11 0-3 Nurmi N4
157 P10K-1 11:15 Haupa P12 Keltainen - Tervarit 12 Musta 1-2 Nurmi N5B
106 P11H-1 11:15 Ajax P11 Musta - Tervarit 11 Valkoinen 1-2 Nurmi N2
50 P12H-1 10:30 Tervarit 10 Punainen - Kpv/Valkoinen 0-7 Tekonurmi TN2
16 P10H-2 10:30 Ajax P12 Sininen - Tervarit 12 Punainen 1-11 Nurmi N4
67 P12H-2 10:30 Kpv/Vihreä - Tervarit 10 Valkoinen 1-1 Tekonurmi TN1
3 P10H-1 10:30 Oulaisten Huima - Pallokarhut 1213 Punainen 4-1 Nurmi N3
18 P10H-2 10:30 Haupa P12 Vihreä - OHF P11-12 Sininen 3-4 Nurmi N2
1 P10H-1 10:30 Haupa P12 Musta - Tervarit 12 Valkoinen 0-5 Nurmi N1
151 P10K-1 09:45 Tervarit 12 Musta - Ajax P12 Valkoinen 6-1 Nurmi N1
137 P11K-1 09:45 Tervarit 11 Musta - Haupa P1011 Keltainen 4-0 Tekonurmi TN2
136 P11K-1 09:45 FC Raahe Punainen - Ajax P11 Valkoinen 3-2 Tekonurmi TN1