Senaste resultat

Antal: 246


Sö 2022-04-24

Nr Grupp Tid Lag Resultat Plats Anm
246 P14 18:00 IF Eker Örebro - Fanna BK P08 5-3 Your Ability AB FINAL
245 F14 17:10 Barkarö SK - Eskilstuna United F-08 Blå 0-3 Green Landscaping FINAL
242 P8-1 16:50 ÖSK Ungdom P-14 Röd, Lag 1 - Triangelns IK P-2014 svart 0-0 Båtsam (1)
244 P8-1 16:50 Håbo ff 2 - IK Viljan 0-0 Båtsam (4)
243 P8-1 16:50 IF Eker Örebro - Lillån grön 0-0 Båtsam (2)
241 P12-2 16:40 IFK Mariefred Vit - Romfartuna P10 Röd 0-0 Xtreme Cargo AB
239 P12-2 16:40 Triangeln - Tnis P2010 Gul 0-0 BeeHome UF
240 P12-2 16:40 IFK Eskilstuna P12 Vit - Kvicksunds SK P10 0-0 Papa Jun
238 P14 16:30 Fanna BK P08 - Västerås IK 5-2 Your Ability AB Semifinal 2
237 P14 16:30 IF Eker Örebro - Jäders IF P07/08 9-0 Xerman Semifinal 1
236 P8-2 16:20 Lillån vit - Gnesta FF Vit 0-0 Båtsam (3)
235 P8-2 16:20 ÖSK Ungdom P-14 Röd, Lag 2 - Triangelns IK P-2014 Vit 0-0 Båtsam (1)
234 P12-1 16:00 Eskilstuna City p10 blå - IFK Mariefred Blå 0-0 SatCom
232 PF7-2 16:00 Eskilstuna City FK lag 3 - Kvicksunds SK P/F15 lag 2 0-0 Kvicksunds Sportklubb
233 P12-1 16:00 Romfartuna P10 Grön - Tnis P2010 Grön 0-0 BeeHome UF
231 P8-3 15:50 Håbo ff 1 - Gnesta FF blå 0-0 Båtsam (4)
230 P8-1 15:50 IF Eker Örebro - Håbo ff 2 0-0 Båtsam (3)
229 P8-3 15:50 Triangelns IK P-2014 Grön - Kvicksunds SK P14 0-0 Båtsam (2)
228 P8-1 15:50 Triangelns IK P-2014 svart - IK Viljan 0-0 Båtsam (1)
226 F14 15:30 Norrby IK - Barkarö SK 4-5 (STR) Your Ability AB Semifinal 1
227 F14 15:30 Eskilstuna United F-08 Blå - Eskilstuna United F-08 1-0 Xerman Semifinal 2
225 PF7-2 15:30 Eskilstuna City FK lag 4 - Jäders If 0-0 Kvicksunds Sportklubb
224 P8-2 15:20 ÖSK Ungdom P-14 Röd, Lag 2 - Lillån vit 0-0 Båtsam (4)
223 P8-1 15:20 ÖSK Ungdom P-14 Röd, Lag 1 - Lillån grön 0-0 Båtsam (2)
222 P8-2 15:20 Triangelns IK P-2014 Vit - Gnesta FF Vit 0-0 Båtsam (1)
221 PF7-2 15:00 Kvicksunds SK P/F15 lag 2 - Skogstorp P2015 Vit 0-0 Kvicksunds Sportklubb
218 P14-2 14:40 Västerås IK p08:2 - Jäders IF P07/08 2-4 Xerman
220 P14-1 14:40 Västerås IK - TNIS P08 6-3 Your Ability AB
219 P12-1 14:40 Tnis P2010 Grön - IFK Eskilstuna P12 Blå 0-0 Xtreme Cargo AB
213 P14-1 14:40 Kvicksunds SK P07-08 - IF Eker Örebro 0-10 Green Landscaping
217 P8-3 14:40 Triangelns IK P-2014 Grön - Håbo ff 1 0-0 Båtsam (3)
216 P8-3 14:40 Kvicksunds SK P14 - Gnesta FF blå 0-0 Båtsam (2)
215 P8-1 14:40 IK Viljan - IF Eker Örebro 0-0 Båtsam (1)
214 P12-1 14:40 Romfartuna P10 Grön - Eskilstuna City p10 blå 0-0 BeeHome UF
212 PF7-2 14:30 Jäders If - Eskilstuna City FK lag 3 0-0 Kvicksunds Sportklubb
211 P12-2 14:00 Tnis P2010 Gul - Kvicksunds SK P10 0-0 SatCom
210 P8-2 14:00 Lillån vit - Triangelns IK P-2014 Vit 0-0 Båtsam (4)
205 PF7-1 14:00 Skogstorp P2015 Grön - Kvicksunds SK P/F15 0-0 Kvicksunds Sportklubb
209 P8-1 14:00 Håbo ff 2 - ÖSK Ungdom P-14 Röd, Lag 1 0-0 Båtsam (3)
208 P8-2 14:00 Gnesta FF Vit - ÖSK Ungdom P-14 Röd, Lag 2 0-0 Båtsam (2)
207 P8-1 14:00 Lillån grön - Triangelns IK P-2014 svart 0-0 Båtsam (1)
206 P12-2 14:00 IFK Mariefred Vit - IFK Eskilstuna P12 Vit 0-0 BeeHome UF
203 F14-2 13:50 Enhörna IF Gul - Barkarö SK 0-7 Xerman
204 P14-2 13:50 IFK Eskilstuna - Fanna BK P08 0-2 Your Ability AB
202 F14-2 13:50 Västerås SK - Eskilstuna United F-08 Blå 0-1 Green Landscaping
201 PF7-1 13:30 Eskilstuna City FK lag 2 - Eskilstuna City FK lag 1 0-0 Kvicksunds Sportklubb
200 P12-1 13:20 IFK Eskilstuna P12 Blå - IFK Mariefred Blå 0-0 Xtreme Cargo AB
199 P12-1 13:20 Tnis P2010 Grön - Eskilstuna City p10 blå 0-0 SatCom
198 P12-2 13:20 Triangeln - Romfartuna P10 Röd 0-0 Papa Jun
196 F14-1 13:00 Rynninge/Syrianska - Norrby IK 0-2 Xerman
197 F14-1 13:00 Kvicksunds SK F08-09 - Eskilstuna United F-08 0-8 Your Ability AB
195 PF7-2 13:00 Skogstorp P2015 Vit - Eskilstuna City FK lag 4 0-0 Kvicksunds Sportklubb
194 P8-3 12:50 Gnesta FF blå - Triangelns IK P-2014 Grön 0-0 Båtsam (2)
193 P8-3 12:50 Håbo ff 1 - Kvicksunds SK P14 0-0 Båtsam (1)
192 F11-2 12:40 Västerås SK FK Vit - Triangelns IK Svart 0-0 Xtreme Cargo AB
191 F12-2 12:40 Gideonsbergs IF Svart - Eskilstuna United Lag Blå 0-0 SatCom
190 F12-2 12:40 Romfartuna GIF - Kvicksunds SK F10-11 0-0 Papa Jun
189 F11-2 12:40 Torshälla Nyby IS Svart - Eskilstuna United lag 2 0-0 BeeHome UF
188 PF7-2 12:30 Kvicksunds SK P/F15 lag 2 - Jäders If 0-0 Kvicksunds Sportklubb
186 F8F9-3 12:20 Irsta IF Vit - Gideonsbergs IF F13 BLÅ 0-0 Båtsam (3)
187 F8F9-4 12:20 IF Eker Örebro - Gideonsbergs IF F13 VIT 0-0 Båtsam (4)
185 F8F9-2 12:20 Gideonsbergs IF F13 - Eskilstuna United Röd (F8) 0-0 Båtsam (2)
184 F8F9-1 12:20 IF Eker Örebro (F8) - Eskilstuna United Blå (F8) 0-0 Båtsam (1)
183 P14-2 12:10 Västerås IK p08:2 - IFK Eskilstuna 0-3 Your Ability AB
182 P14-1 12:10 Västerås IK - Kvicksunds SK P07-08 7-0 Xerman
180 F12-1 12:00 Skogstorp - Gideonsbergs IF Blå 0-0 SatCom
181 F11-1 12:00 Västerås SK FK Grön - Triangelns IK Grön 0-0 Xtreme Cargo AB
179 F12-1 12:00 Eskilstuna United lag vit - DFK Värmbol F10 0-0 Papa Jun
178 F11-1 12:00 Skogstorp - Eskilstuna United lag 1 0-0 BeeHome UF
177 PF7-1 12:00 Eskilstuna City FK lag 2 - Skogstorp P2015 Grön 0-0 Kvicksunds Sportklubb
176 F8F9-4 11:45 Skiljebo SK Svart - Kvicksunds SK F13-14 0-0 Båtsam (4)
175 F8F9-3 11:45 United F13 (F9) - Skultuna IS 0-0 Båtsam (3)
174 F8F9-2 11:45 Skiljebo SK Vit - Håbo FF (F8) 0-0 Båtsam (2)
173 F8F9-1 11:45 Skiljebo SK Gul - Irsta IF Grön 0-0 Båtsam (1)
172 PF7-2 11:30 Eskilstuna City FK lag 3 - Eskilstuna City FK lag 4 0-0 Kvicksunds Sportklubb
171 P14-1 11:20 TNIS P08 - IF Eker Örebro 1-9 Your Ability AB
170 P12-1 11:20 IFK Mariefred Blå - Romfartuna P10 Grön 0-0 Xtreme Cargo AB
169 F14-2 11:20 Västerås SK - Enhörna IF Gul 6-1 Xerman
167 P14-2 11:20 Jäders IF P07/08 - Fanna BK P08 2-2 Green Landscaping
168 P12-2 11:20 Kvicksunds SK P10 - IFK Mariefred Vit 0-0 BeeHome UF
166 PF7-1 11:00 Eskilstuna City FK lag 1 - Kvicksunds SK P/F15 0-0 Kvicksunds Sportklubb
165 P12-2 10:40 IFK Eskilstuna P12 Vit - Triangeln 0-0 SatCom
164 P12-2 10:40 Romfartuna P10 Röd - Tnis P2010 Gul 0-0 Papa Jun
161 F8F9-2 10:40 Skiljebo SK Vit - Gideonsbergs IF F13 0-0 Båtsam (2)
163 F8F9-4 10:40 Skiljebo SK Svart - IF Eker Örebro 0-0 Båtsam (4)
162 F8F9-3 10:40 United F13 (F9) - Irsta IF Vit 0-0 Båtsam (3)
160 F8F9-1 10:40 Skiljebo SK Gul - IF Eker Örebro (F8) 0-0 Båtsam (1)
159 P12-1 10:40 Eskilstuna City p10 blå - IFK Eskilstuna P12 Blå 0-0 BeeHome UF
157 F14-2 10:30 Eskilstuna United F-08 Blå - Barkarö SK 2-0 Xerman
156 F14-1 10:30 Norrby IK - Eskilstuna United F-08 1-0 Green Landscaping
158 F14-1 10:30 Rynninge/Syrianska - Kvicksunds SK F08-09 7-0 Your Ability AB
155 PF7-2 10:30 Jäders If - Skogstorp P2015 Vit 0-0 Kvicksunds Sportklubb
154 F11-2 10:00 Triangelns IK Svart - Eskilstuna United lag 2 0-0 Xtreme Cargo AB
146 PF7-2 10:00 Eskilstuna City FK lag 4 - Kvicksunds SK P/F15 lag 2 0-0 Kvicksunds Sportklubb
153 F12-2 10:00 Romfartuna GIF - Gideonsbergs IF Svart 0-0 SatCom
150 F8F9-3 10:00 Skultuna IS - Gideonsbergs IF F13 BLÅ 0-0 Båtsam (3)
152 F12-2 10:00 Kvicksunds SK F10-11 - Eskilstuna United Lag Blå 0-0 Papa Jun
151 F8F9-4 10:00 Kvicksunds SK F13-14 - Gideonsbergs IF F13 VIT 0-0 Båtsam (4)
149 F8F9-2 10:00 Håbo FF (F8) - Eskilstuna United Röd (F8) 0-0 Båtsam (2)
147 F11-2 10:00 Västerås SK FK Vit - Torshälla Nyby IS Svart 0-0 BeeHome UF
148 F8F9-1 10:00 Irsta IF Grön - Eskilstuna United Blå (F8) 0-0 Båtsam (1)
145 P14-2 09:40 Fanna BK P08 - Västerås IK p08:2 2-1 Your Ability AB
144 P14-1 09:40 IF Eker Örebro - Västerås IK 6-2 Xerman
143 P14-1 09:40 Kvicksunds SK P07-08 - TNIS P08 3-6 Green Landscaping
142 PF7-1 09:30 Skogstorp P2015 Grön - Eskilstuna City FK lag 1 0-0 Kvicksunds Sportklubb
140 F12-1 09:20 Gideonsbergs IF Blå - DFK Värmbol F10 0-0 SatCom
141 F11-1 09:20 Västerås SK FK Grön - Skogstorp 0-0 Xtreme Cargo AB
139 F12-1 09:20 Skogstorp - Eskilstuna United lag vit 0-0 Papa Jun
138 F11-1 09:20 Triangelns IK Grön - Eskilstuna United lag 1 0-0 BeeHome UF
137 PF7-1 09:00 Kvicksunds SK P/F15 - Eskilstuna City FK lag 2 0-0 Kvicksunds Sportklubb
130 F14-2 08:50 Barkarö SK - Västerås SK 1-1 Green Landscaping
133 F8F9-3 08:50 Gideonsbergs IF F13 BLÅ - United F13 (F9) 0-0 Båtsam (3)
135 P14-2 08:50 IFK Eskilstuna - Jäders IF P07/08 2-2 Xerman
136 F14-1 08:50 Eskilstuna United F-08 - Rynninge/Syrianska 2-0 Your Ability AB
134 F8F9-4 08:50 Gideonsbergs IF F13 VIT - Skiljebo SK Svart 0-0 Båtsam (4)
132 F8F9-2 08:50 Eskilstuna United Röd (F8) - Skiljebo SK Vit 0-0 Båtsam (2)
131 F8F9-1 08:50 IF Eker Örebro (F8) - Irsta IF Grön 0-0 Båtsam (1)
129 F11-2 08:40 Eskilstuna United lag 2 - Västerås SK FK Vit 0-0 Xtreme Cargo AB
128 F12-2 08:40 Gideonsbergs IF Svart - Kvicksunds SK F10-11 0-0 SatCom
127 F12-2 08:40 Eskilstuna United Lag Blå - Romfartuna GIF 0-0 Papa Jun
126 F11-2 08:40 Torshälla Nyby IS Svart - Triangelns IK Svart 0-0 BeeHome UF
125 PF7-2 08:30 Skogstorp P2015 Vit - Eskilstuna City FK lag 3 0-0 Kvicksunds Sportklubb
122 F8F9-2 08:15 Gideonsbergs IF F13 - Håbo FF (F8) 0-0 Båtsam (2)
124 F8F9-4 08:15 IF Eker Örebro - Kvicksunds SK F13-14 0-0 Båtsam (4)
121 F8F9-1 08:15 Eskilstuna United Blå (F8) - Skiljebo SK Gul 0-0 Båtsam (1)
123 F8F9-3 08:15 Irsta IF Vit - Skultuna IS 0-0 Båtsam (3)
119 F11-1 08:00 Eskilstuna United lag 1 - Västerås SK FK Grön 0-0 Xtreme Cargo AB
117 F12-1 08:00 Eskilstuna United lag vit - Gideonsbergs IF Blå 0-0 SatCom
120 F14-2 08:00 Enhörna IF Gul - Eskilstuna United F-08 Blå 0-11 Your Ability AB
118 F14-1 08:00 Kvicksunds SK F08-09 - Norrby IK 0-4 Xerman
116 F12-1 08:00 DFK Värmbol F10 - Skogstorp 0-0 Papa Jun
115 F11-1 08:00 Skogstorp - Triangelns IK Grön 0-0 BeeHome UF

Lö 2022-04-23

Nr Grupp Tid Lag Resultat Plats Anm
114 P13 18:00 Torshälla-Nyby IS - Romfartuna P09 1-7 Your Ability AB FINAL
113 F13 17:30 Rynninge/Syrianska - DFK Värmbol F09 3-1 Xerman FINAL
112 P13 16:30 Romfartuna P09 - IFK Eskilstuna 1 9-0 Your Ability AB Semifinal 2
111 P13 16:30 Kvicksunds SK P09 - Torshälla-Nyby IS 0-6 Xerman Semifinal 1
109 P9-4 16:10 VSK P13 - grön - Triangeln IK Vit 0-0 Båtsam (3)
110 P9-6 16:10 VSK P13 - röd - Triangelns IK Svart 0-0 Båtsam (4)
108 P9-6 16:10 IFK Eskilstuna 4 - Hällbybrunns IF vit 0-0 Båtsam (2)
107 P9-4 16:10 IFK Eskilstuna 2 - F-P13 Svart ÖSK Ungdom 2 0-0 Båtsam (1)
106 P11-3 16:00 Västerhaninge If P-11 - Sala FF P-11 Lag röd 0-0 Xtreme Cargo AB
105 P11-3 16:00 Kvicksund P11 - IFK Eskilstuna Vit 0-0 BeeHome UF
103 P9-3 15:40 VSK P13 - svart - IFK Eskilstuna 1 0-0 Båtsam (1)
104 P9-3 15:40 Håbo ff lag 3 - Eskilstuna City FK -randigt 0-0 Båtsam (2)
102 F13 15:30 Barkarö SK - DFK Värmbol F09 5-6 (STR) Your Ability AB Semifinal 2
101 F13 15:30 Rynninge/Syrianska - Gideonsberg IF (blå) 4-1 Xerman Semifinal 1
100 P11-2 15:20 IFK Eskilstuna Blå - Gideonsbergs IF Blå 0-0 SatCom
99 P11-2 15:20 Västerhaninge If - Sala FF P-11 Lag Svart 0-0 BeeHome UF
98 P9-6 15:10 VSK P13 - röd - IFK Eskilstuna 4 0-0 Båtsam (2)
97 P9-4 15:10 VSK P13 - grön - IFK Eskilstuna 2 0-0 Båtsam (1)
96 P9-6 15:00 Triangelns IK Svart - Hällbybrunns IF vit 0-0 Båtsam (4)
95 P9-4 15:00 Triangeln IK Vit - F-P13 Svart ÖSK Ungdom 2 0-0 Båtsam (3)
94 P13-1 14:40 Västerås IK - Kvicksunds SK P09 2-6 Your Ability AB
93 P11-3 14:40 Västerhaninge If P-11 - Kvicksund P11 0-0 Xtreme Cargo AB
90 P11-3 14:40 Sala FF P-11 Lag röd - IFK Eskilstuna Vit 0-0 Papa Jun
92 P13-2 14:40 Torshälla-Nyby IS - Romfartuna P09 1-6 Xerman
89 P11-1 14:40 Hällbybrunn IF - Gideonsbergs IF Vit 0-0 BeeHome UF
91 P11-1 14:40 Romfartuna P11 - IFK Eskilstuna 0-0 SatCom
88 P13-1 14:40 IK Viljan - vit - IFK Eskilstuna 1 1-0 Green Landscaping
87 P9-3 14:30 VSK P13 - svart - Håbo ff lag 3 0-0 Båtsam (2)
86 P9-3 14:30 IFK Eskilstuna 1 - Eskilstuna City FK -randigt 0-0 Båtsam (1)
85 P11-2 14:00 Västerhaninge If - IFK Eskilstuna Blå 0-0 Xtreme Cargo AB
84 P10-3 14:00 Gideonsbergs IF - Vit - Eskilstuna City Vit 0-0 SatCom
83 P10-3 14:00 Skogstorp P2012 - Vit - Romfartuna GIF 0-0 Papa Jun
82 P11-2 14:00 Sala FF P-11 Lag Svart - Gideonsbergs IF Blå 0-0 BeeHome UF
80 F13-2 13:50 Gideonsberg IF (blå) - Barkarö SK 4-2 Xerman
81 P13-2 13:50 IK Viljan - blå - IFK Eskilstuna 2 1-4 Your Ability AB
79 F13-2 13:50 IFK Västerås - Hällbybrunns IF F09 0-1 Green Landscaping
78 P9-6 13:40 Hällbybrunns IF vit - VSK P13 - röd 0-0 Båtsam (2)
77 P9-4 13:40 F-P13 Svart ÖSK Ungdom 2 - VSK P13 - grön 0-0 Båtsam (1)
75 P11-3 13:20 Kvicksund P11 - Sala FF P-11 Lag röd 0-0 SatCom
73 P11-1 13:20 Romfartuna P11 - Hällbybrunn IF 0-0 BeeHome UF
76 P11-1 13:20 IFK Eskilstuna - Gideonsbergs IF Vit 0-0 Xtreme Cargo AB
74 P11-3 13:20 IFK Eskilstuna Vit - Västerhaninge If P-11 0-0 Papa Jun
72 P9-4 13:10 IFK Eskilstuna 2 - Triangeln IK Vit 0-0 Båtsam (4)
69 P9-6 13:10 IFK Eskilstuna 4 - Triangelns IK Svart 0-0 Båtsam (1)
71 P9-3 13:10 Håbo ff lag 3 - IFK Eskilstuna 1 0-0 Båtsam (3)
70 P9-3 13:10 Eskilstuna City FK -randigt - VSK P13 - svart 0-0 Båtsam (2)
68 F13-1 13:00 Gideonsberg IF - DFK Värmbol F09 1-2 Your Ability AB
67 F13-1 13:00 Rynninge/Syrianska - IFK Västerås röd 2-2 Xerman
65 P10-2 12:40 Skogstorp P2012 - Grön - IFK Västerås Vit 0-0 SatCom
63 F10-2 12:40 Skiljebo SK - Eskilstuna United Vit 0-0 BeeHome UF
66 F10-2 12:40 Skultuna IS - Skogstorp GoIF 0-0 Xtreme Cargo AB
64 P10-2 12:40 Gideonsbergs IF - Röd - Eskilstuna City Randigt 0-0 Papa Jun
62 P13-2 12:10 Torshälla-Nyby IS - IK Viljan - blå 5-0 Your Ability AB
61 P13-2 12:10 Romfartuna P09 - IFK Eskilstuna 2 2-0 Green Landscaping
59 P10-3 12:00 Skogstorp P2012 - Vit - Gideonsbergs IF - Vit 0-0 SatCom
57 F10-1 12:00 Håbo FF Röd - Eskilstuna United Blå 0-0 BeeHome UF
60 F10-1 12:00 Torshälla Nyby IS Grön - Irsta IF F12 0-0 Xtreme Cargo AB
58 P10-3 12:00 Romfartuna GIF - Eskilstuna City Vit 0-0 Papa Jun
56 P9-5 11:50 VSK P13 - vit - Triangelns IK 0-0 Båtsam (4)
54 P9-5 11:50 IFK Eskilstuna 3 - Hällbybrunns IF svart 0-0 Båtsam (2)
55 P9-2 11:50 Kvicksunds SK P13 - Håbo ff lag 2 0-0 Båtsam (3)
53 P9-2 11:50 F-P13 Svart ÖSK Ungdom - Eskilstuna City FK -Vit 0-0 Båtsam (1)
51 P11-2 11:20 IFK Eskilstuna Blå - Sala FF P-11 Lag Svart 0-0 Xtreme Cargo AB
49 P10-1 11:20 Gideonsbergs IF - Blå - Eskilstuna City Blå 0-0 SatCom
52 P13-1 11:20 Kvicksunds SK P09 - IFK Eskilstuna 1 2-3 Your Ability AB
50 F13-2 11:20 IFK Västerås - Gideonsberg IF (blå) 1-1 Xerman
48 P10-1 11:20 Kvicksund SK P12 - IFK Västerås Blå 0-0 Papa Jun
46 P13-1 11:20 Västerås IK - IK Viljan - vit 0-4 Green Landscaping
47 P11-2 11:20 Gideonsbergs IF Blå - Västerhaninge If 0-0 BeeHome UF
45 P9-1 11:10 Håbo ff - Eskilstuna City FK 0-0 Båtsam (2)
44 P9-1 11:10 BK sport pojkar 13 - Skogstorps GOIF 0-0 Båtsam (1)
42 P10-3 10:40 Gideonsbergs IF - Vit - Romfartuna GIF 0-0 SatCom
43 P11-1 10:40 Hällbybrunn IF - IFK Eskilstuna 0-0 Xtreme Cargo AB
41 P10-3 10:40 Eskilstuna City Vit - Skogstorp P2012 - Vit 0-0 Papa Jun
40 P11-1 10:40 Gideonsbergs IF Vit - Romfartuna P11 0-0 BeeHome UF
33 F13-1 10:30 IFK Västerås röd - DFK Värmbol F09 0-1 Green Landscaping
36 P9-2 10:30 Håbo ff lag 2 - Eskilstuna City FK -Vit 0-0 Båtsam (3)
34 P9-2 10:30 Kvicksunds SK P13 - F-P13 Svart ÖSK Ungdom 0-0 Båtsam (1)
39 F13-1 10:30 Rynninge/Syrianska - Gideonsberg IF 2-1 Your Ability AB
37 P9-5 10:30 Triangelns IK - Hällbybrunns IF svart 0-0 Båtsam (4)
38 F13-2 10:30 Hällbybrunns IF F09 - Barkarö SK 0-7 Xerman
35 P9-5 10:30 VSK P13 - vit - IFK Eskilstuna 3 0-0 Båtsam (2)
32 F10-2 10:00 Skogstorp GoIF - Eskilstuna United Vit 0-0 Xtreme Cargo AB
29 P9-1 10:00 BK sport pojkar 13 - Håbo ff 0-0 Båtsam (2)
31 P10-2 10:00 Skogstorp P2012 - Grön - Gideonsbergs IF - Röd 0-0 SatCom
27 F10-2 10:00 Skultuna IS - Skiljebo SK 0-0 BeeHome UF
30 P10-2 10:00 IFK Västerås Vit - Eskilstuna City Randigt 0-0 Papa Jun
28 P9-1 10:00 Skogstorps GOIF - Eskilstuna City FK 0-0 Båtsam (1)
26 P13-2 09:40 IFK Eskilstuna 2 - Torshälla-Nyby IS 1-3 Your Ability AB
25 P13-1 09:40 IFK Eskilstuna 1 - Västerås IK 5-0 Xerman
24 F10-1 09:20 Torshälla Nyby IS Grön - Håbo FF Röd 0-0 Xtreme Cargo AB
23 P10-1 09:20 Kvicksund SK P12 - Gideonsbergs IF - Blå 0-0 SatCom
22 P10-1 09:20 IFK Västerås Blå - Eskilstuna City Blå 0-0 Papa Jun
21 P9-5 09:20 Hällbybrunns IF svart - VSK P13 - vit 0-0 Båtsam (2)
20 P9-2 09:20 Eskilstuna City FK -Vit - Kvicksunds SK P13 0-0 Båtsam (1)
19 F10-1 09:20 Irsta IF F12 - Eskilstuna United Blå 0-0 BeeHome UF
18 F13-1 08:50 DFK Värmbol F09 - Rynninge/Syrianska 1-3 Your Ability AB
17 P13-2 08:50 IK Viljan - blå - Romfartuna P09 1-6 Xerman
12 F13-2 08:50 Barkarö SK - IFK Västerås 2-0 Green Landscaping
16 P9-1 08:50 Eskilstuna City FK - BK sport pojkar 13 0-0 Båtsam (4)
15 P9-5 08:50 IFK Eskilstuna 3 - Triangelns IK 0-0 Båtsam (3)
14 P9-2 08:50 F-P13 Svart ÖSK Ungdom - Håbo ff lag 2 0-0 Båtsam (2)
13 P9-1 08:50 Håbo ff - Skogstorps GOIF 0-0 Båtsam (1)
11 F10-2 08:40 Eskilstuna United Vit - Skultuna IS 0-0 Xtreme Cargo AB
10 P10-2 08:40 Eskilstuna City Randigt - Skogstorp P2012 - Grön 0-0 SatCom
9 P10-2 08:40 Gideonsbergs IF - Röd - IFK Västerås Vit 0-0 Papa Jun
8 F10-2 08:40 Skiljebo SK - Skogstorp GoIF 0-0 BeeHome UF
5 F13-1 08:00 Gideonsberg IF - IFK Västerås röd 1-1 Xerman
3 P10-1 08:00 Eskilstuna City Blå - Kvicksund SK P12 0-0 Papa Jun
2 F10-1 08:00 Håbo FF Röd - Irsta IF F12 0-0 BeeHome UF
7 F13-2 08:00 Gideonsberg IF (blå) - Hällbybrunns IF F09 0-0 Your Ability AB
4 P10-1 08:00 Gideonsbergs IF - Blå - IFK Västerås Blå 0-0 SatCom
6 F10-1 08:00 Eskilstuna United Blå - Torshälla Nyby IS Grön 0-0 Xtreme Cargo AB
1 P13-1 08:00 IK Viljan - vit - Kvicksunds SK P09 0-2 Green Landscaping